O PADLU

Padel jest połączeniem tenisa i squsha, charakteryzuje się tym, że ma łatwe do opanowania podstawy gry i nie wymaga od graczy dużej siły fizycznej. Gra w Padla odbywa się na korcie o wymiarach 20m x 10m. Kort przedzielony jest siatką w połowie boiska, na wysokości podobnej do tenisowej. Padel jest przede wszystkim grą deblową!

O KLUBIE

Fame Sport Club, jako pierwszy w Krakowie otwiera kort do padla. Do Waszej dyspozycji jeden kort zewnętrzny, a na wiosnę 2024 do użytku zostanie oddana całoroczna hala z jednym kortem.  W naszym klubie nie musicie się martwić o sprzęt, rakiety oraz piłki firmy Wilson będziecie mogli wypożyczyć w recepcji. Przed i po treningu będziecie mogli się przebrać w naszych szatniach, wziąć orzeźwiający prysznic lub skorzystać z sauny!

PADEL NA CZYM TO POLEGA?

PIŁKI
-Piłki są podobne do tenisowych, ale mniej sprężyste a co za tym idzie niżej się odbijają.

RAKIETY
-Rakieta do padla nie posiada naciągu jak rakieta tenisowa, wykonana jest z bardzo lekkich, wytrzymałych materiałów, np. włókna węglowego.

PUNKTACJA
-Punktacja jest taka jak w tenisie, mecz zwykle gra się do dwóch wygranych setów. Zamiast trzeciego seta może być grany super Tie-break

SERWIS
W padlu serwuje się zawsze ''z dołu", co jest dużym ułatwieniem w nauce tego sportu. Gracz ma do dyspozycji dwa serwisy. Pierwszy serwis, w każdym gemie, grany jest z prawej strony. Piłka po zaserwowaniu powinna odbić się od nawierzchni po stronie przeciwnika, po przekątnej, w polu serwisowym. Po odbiciu od powierzchni kortu piłka może uderzyć o ścianę tylną lub boczną kortu. Jeżeli piłka po odbiciu od pola serwisowego trafi w siatkę – jest to błąd.

JAK ZDOBYĆ PUNKT?
W padlu punkt zdobywa się, jeżeli:
-Piłka odbije się od ziemi dwukrotnie po stronie przeciwnika.
-Przeciwnik uderzy piłką w siatkę.
-Przeciwnik uderzy piłkę na zewnątrz, to jest albo bezpośrednio na zewnątrz ścieżki lub bezpośrednio w jedną ze ścian po stronie przeciwnika - jeśli nie odbije się najpierw o ziemię.
-Przeciwnik uderzy piłkę o własną ściankę z kratą.
-Przeciwnik zostaje trafiony piłką