TENIS

O KLUBIE

Fame Sport Club to wyjątkowe miejsce na tenisowej mapie Krakowa, które stawia na optymalny rozwój swoich podopiecznych w każdym wieku. Naszym celem jest jak najlepsze przekazywanie wiedzy i umiejętności w przyjaznej atmosferze. Tylko u nas po skończonym treningu napijesz się dobrej kawy z przyjemnym widokiem na korty lub pooglądasz transmisje sportowe na wygodniej kanapie. Regeneracji po treningu możesz dokonać korzystając z naszej sauny! W naszym klubie możesz też przetestować najnowższe rakiety Wilson oraz Head, ponieważ jesteśmy oficjalnym centrum testowym. Jeśli zdecydujesz się na ich zakup, my zadbamy o to, abyś nabył je w najlepszej cenie.

AKADEMIA TENISA

Szkolenie tenisowe w naszym klubie prowadzimy we współpracy z Akademią Tenisa KS Grzegórzecki, która prężnie rozwija się od 2001 roku osiągając wiele sukcesów w turniejach PZT oraz wyróżnień w programie Tenis10, któremu patronuje Polski Związek Tenisowy. W sekcji klubu zrzeszonych jest ponad 250 osób. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych, którzy chcą rozpocząć trening lub poprawić swój obecny poziom gry na treningi tenisowe. 

Prowadzimy zajęcia grupowe oraz indywidualne, a do każdego zawodnika i uczestnika zajęć staramy się podchodzić indywidualnie, aby zapewnić odpowiedni rozwój oraz osiągnięcie możliwie jak najlepszych wyników sportowych. W zależności od wieku i poziomu zaawansowania stosujemy różną twardość piłek oraz wielkość kortu.

TRENINGI TENISOWE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

Zajęcia dla najmłodszych zawodników nastawione są przede wszystkim na zabawę i wszechstronny rozwój koordynacji. Celem jest pobudzenie w najmłodszych zamiłowania do tenisa oraz rozwinięcie ich zdolności motorycznych. Zajęcia prowadzone w małych grupach pod czujnym okiem trenera. Treningi dla dzieci do 10 roku życia prowadzimy według wytycznych programu Tenis10. Nasz program skierowany jest do dzieci i młodzieży na każdym poziomie zaawansowania. 

Ze względu na swoją specyfikę tenis uczy dzieci radzenia sobie ze stresem, zdolności myślenia strategicznego oraz sumienności i punktualności ,co w późniejszych latach owocuje w życiu dziecka.

Na czym to polega?

Wolniejsze piłki – łatwiejsza gra

Gra w tenisa jest łatwa, jeżeli stosujesz odpowiednie piłki i grasz na mniejszych kortach. Wykorzystując miękkie piłki gracze mają więcej czasu i lepszą kontrolę nad piłką, co ułatwia im grę, a tym samym przynosi więcej radości i zabawy już na początkowym – wprowadzającym etapie. Granie tymi piłkami ułatwia naukę poprawnej techniki poszczególnych uderzeń, jak również umożliwia stosowanie odpowiednich rozwiązań taktycznych w meczu, co w większości wypadków nie byłoby możliwe przy wykorzystywaniu piłek o standardowych parametrach na pełnowymiarowym korcie. Wolniejsze piłki ułatwiają serwowanie, wymiany i zdobywanie punktów.

Zalety Programu

Dzięki stosowaniu nowoczesnej metodyki oraz zmodernizowanego, dostosowanego do możliwości fizycznych dzieci, ich umiejętności oraz wieku sprzętu (kort, rakiety oraz piłki) uczący się szybko mają możliwość grania (tj. utrzymania wymiany piłek).

Dzieci od początku grając, nawet na punkty, realizują swoje oczekiwania – chcą przede wszystkim grać i bawić się, a nie ćwiczyć.

Grając początkujący od początku mają poczucie sukcesu. Czują się pewniej na korcie (bo im „wychodzi”), a to zwiększa ich motywację i przyspiesza proces nauczania. 

Gra z niewielkiej odległości (która jest stopniowo zwiększana w miarę dokonywanych postępów) z zastosowaniem lżejszego sprzętu sprawia, że u ćwiczących nie powstają lub szybko zanikają nadmierne napięcia mięśniowe, co z kolei sprawia, że gracz uczy się od początku poprawnej techniki. 

Grając rozwijają nie tylko technikę ale także koordynację ruchową, umiejętności taktyczne i mentalne. 

TRENINGI TENISOWE DLA DOROSŁYCH

Osoby, które grają w tenisa trzy godziny tygodniowo, z umiarkowaną intensywnością, obniżają ryzyko przedwczesnej śmierci o połowę.”
Tak wynika z badań Ralpha Paffenbargera, lekarza, który przebadał w ciągu dwudziestu lat dziesięć tysięcy ludzi. Z kolei naukowcy z Southern Connecticut State University odkryli, że ludzie, którzy regularnie grają w tenisa są bardziej energiczni, optymistyczni i mają wyższą samoocenę!


Jeżeli nadal zastanawiasz się czy tenis jest dla Ciebie po prostu spróbuj, a zobaczysz, że nie pożałujesz! Zapisz się na zajęcia dla dorosłych, a my zadbamy o resztę. 
Zajmujemy się szkoleniem na każdym poziomie zaawansowania. Tenis to doskonały sport, który poprawi Waszą kondycję fizyczną i formę. Nasze wieloletnie doświadczenie pozwoli Wam szybko zapoznać się z podstawami techniki.


·               Szkolenie prowadzone jest przez wykwalifikowaną kadrę
·               Zajęcia dopasowane są do poziomu umiejętności uczestników
·               Gwarantujemy przyjazna atmosfera oraz indywidualne podejście do uczestników

CENNIK AKADEMII TENISA

SEKCJA TENISA - DZIECI I MŁODZIEŻ

Wariant treningowy (ilość treningów) Miesięczna opłata za miejsce w grupie
1h tydzień 235 zł
1,5h tydzień 325 zł
2h tydzień 385 zł
3h tydzień 485 zł

*Karnet Open obowiązuje w miesiącach, w których ilość treningów wynosi więcej niż 4 lub 8
** Rodzeństwa mają prawo do zakupu drugiego (tańszego lub o tej samej wartości) karnetu z 25% rabatem.

SEKCJA TENISA - DOROŚLI

Wariant treningowy (ilość treningów) Miesięczna opłata za miejsce w grupie
1,5h tydzień 360 zł
3h tydzień 600 zł

*Karnet Max obowiązuje w miesiącach, w których ilość treningów wynosi więcej niż 4 lub 8

ZAPISY DO SEKCJI

 

Obecnie z uwagi na brak miejsc w grupach nie prowadzimy zapisów. Osoby zainteresowany treningami indywidualnymi z trenerem prosimy o kontakt mailem na adres fame@famesport.pl
Zapisy zostaną ponownie uruchomione w momencie tworzenia nowych grup na sezon 2022/2023